2019-cu il ərzində Əqli Mülkiyyət Agentliyində mindən çox vətəndaş müraciətinə baxılıb
2019-cu il ərzində Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Aparatına və Agentliyin tabeliyində olan qurumlara ümumilikdə 1049 vətəndaş müraciəti (onlardan 165-i elektron formada) daxil olmuşdur. Müraciətlərin Agentlikdə hərəkəti daxili elektron sənəd dövriyyəsi sistemi ilə təşkil edilmiş, onların icrasına ciddi riayət olunmuşdur.
Agentliyə daxil olan müraciətlərin 782-si əsərlərin qeydiyyatı, 147-si sənaye mülkiyyəti, 38-i müəllif hüquqları, 38-i əqli mülkiyyət sahəsi üzrə sorğular, 4-ü qonorar və 40-ı digər mövzülar ilə bağlı olub. Vətəndaşların müraciətləri qanunvericiliyin tələblərinə uyğun şəkildə cavablandırılıb və onların həlli istiqamətində zəruri tapşırıqlar verilib.
Vətəndaşların qəbulu qrafikinə uyğun olaraq ötən il ərzində agentliyin rəhbərliyi və vəzifəli şəxsləri tərəfindən 1110 vətəndaş qəbul edilib. Qəbul edilmiş vətəndaşların problemlərinin operativ şəkildə həll edilməsi üçün Agentliyin səlahiyyətləri çərçivəsində zəruri tədbirlər görülmüşdür.

​More than one thousand appeals of citizens were processed at Intellectual Property Agency during 2019
During 2019, the Office of Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan and its subordinate bodies received a total of 1049 applications (165 of them electronically). The movement of applications at the Agency were organized by the system of internal electronic document circulation and strictly adhered to their implementation.
782 of applications have been related to the registration of works, 147 industrial property, 38 copyright, 38 inquiries in the field of intellectual property, 4 royalties and 40 other matters. Citizens' applications were answered in accordance with the requirements of legislation and necessary tasks were given for their implementation.
According to the schedule of reception of citizens, the agency's management and officials received 1,110 citizens last year. Necessary measures have been taken within the framework of the Agency's competences to promptly solve the problems of the received citizens.