Əqli Mülkiyyət Agentliyinin nümayəndələri Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Müəllif Hüquqları və Əlaqəli Hüquqlar üzrə Daimi Komitəsinin 39-cu sessiyasında iştirak edib
21 – 25 oktyabr 2019-cu ildə İsveçrənin Cenevrə şəhərində Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Müəllif Hüquqları və Əlaqəli Hüquqlar üzrə Daimi Komitəsinin 39-cu sessiyası keçirilmişdir. Sessiyada müəllif hüquqları və əlaqəli hüquqlar üzrə "Kitabxanalarda, muzeylərdə, arxivlərdə və elmi-tədqiqat institutlarında istisnalar və məhdudiyyətlər" və yayım təşkilatlarının hüquqlarının qorunması üzrə məsələlər müzakirə edilmiş və müvafiq qərarlar qəbul olunmuşdur.
Sessiyada Əqli Mülkiyyət Agentliyinin nümayəndələri – Müəllif hüquq obyektlərinin qeydiyyatı və hüquq ekspertizası şöbəsinin müdiri və müdir müavini Nadirə Bədəlbəyli və Əfsanə Mirzəzadə iştirak etmişdir. Nümayəndələr sessiya çərçivəsində Avstriyanın, Finlandiyanın, Türkiyənin, Gürcüstanın, İordaniyanın nümayəndələri ilə işçi qaydada görüşlər keçirmiş, ölkələrimizin əqli mülkiyyət, müəllif hüquqları və əlaqəli hüquqlar üzrə milli qanunvericilikləri və təcrübələri üzrə söhbət aparılmışdır.

Representatives of Intellectual Property Agency attended at 39th Session of Standing Committee on Copyright and Related Rights of World Intellectual Property Organization
39th Session of Standing Committee on Copyright and Related Rights of World Intellectual Property Organization was held on 21-25 October 2019 in Geneva, Switzerland. Issues regarding limitations and exceptions for museums, libraries, archives and educational and research institutions on copyright and related rights, also protection of broadcasting organizations were discussed and relevant decisions were made at the Session.
Representatives of Intellectual Property Agency – Head and Deputy Head of Registration of Copyright Objects and Legal Expertise Department Mrs. Nadira Badalbayli and Mrs. Afsana Mirzazada attended at the Session. The delegates held working meetings with representatives of Austria, Finland, Turkey, Georgia, Jordan, and discussed national legislation and practices on intellectual property, copyrights and related rights of our countries.