Əqli Mülkiyyət Agentliyinin proqram təminatından lisenziyasız istifadəyə qarşı mübarizə sahəsində gördüyü işlər yüksək qiymətləndirilib
Cari ilin 6 fevral tarixində Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyində ABŞ-ın “Oracle Corporation” şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan Agentliyin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov dövlət başçısı tərəfindən aparılan iqtisadi islahatlar və ölkəmizdə əqli mülkiyyət sahəsində əldə edilmiş uğurlu nəticələr barədə ətraflı məlumat verib.
“Oracle Corporation” şirkətinin Rusiya Federasiyası və MDB ölkələri üzrə vitse-prezidenti Oleq Jukov, Qafqaz, Orta Asiya regionu üzrə direktor Dmitriy Smirnov və şirkətin Azərbaycandakı texnologiya satışı üzrə nümayəndəsi Dilşod Maksudxanov qəbul üçün təşəkkürlərini bildirərək 6-7 fevral tarixlərində Bakıda “Hilton” mehmanxanasında keçirilən beynəlxalq “Oracle Day – 2020” tədbiri haqqında məlumat veriblər və belə tədbirlərin keçirilməsinin yerli istehlakçı şirkətlərlə əlaqələrin qurulmasında böyük müsbət təsiri olduğunu vurğulayıblar.
Görüş zamanı “Oracle Corporation” şirkətinin istehsalı olan proqram təminatlarından lisenziyasız istifadə ilə mübarizə istiqamətində Agentliyin gördüyü işlər yüksək qiymətləndirilib və növbəti mərhələlərdə birgə addımların atılmasının vacibliyi qeyd olunub.

​The activities carried out by the Intellectual Property Agency against unlicensed use of software are highly appreciated
On 6th February of current year a meeting was held at Intellectual property Agency with representatives of “Oracle Corporation” company of US.
Welcoming the guests, Chairman of Board of the Agency Dr. Kamran Imanov provided detailed information on economic reforms carried out by the Head of State and successful results gained in the field of intellectual property in our country.
Oleg Jukov, Oracle Corporation Vice President for Russia and CIS, Dmitry Smirnov, Director for Caucasus and Central Asia, and Dilshod Maksudkhanov, Technology Sales Representative in Azerbaijan, thanked for the reception. They reported on the international Oracle Day - 2020 event held at the Hilton Hotel in Baku on February 6-7 and underlined that such events had a positive impact on building relationships with local consumer companies.
During the meeting, the work done by the Agency to combat the unlicensed use of Oracle Corporation software was highly appreciated and emphasized the importance of taking joint steps in the following stages.