Əqli Mülkiyyət Agentliyində Gülnarə Rüstəmovanın 60 illik yubileyi münasibətilə tədbir keçirilib
Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Patent və Əmtəə Nişanlarının Ekspertizası Mərkəzinin direktor müavini Gülnarə Rüstəmovanın 60 illik yubileyi münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov yubilyarı təbrik edib və xoş arzularını çatdırıb. O, G.Rüstəmovanın 25 ildən artıq müddətdə əqli mülkiyyət sahəsində fədəkar çalışdığını, peşəkar patentşünas və tələbkar rəhbər olduğunu bildirib.
Agentliyin Apellyasiya Şurasının sədri Günel Sevdimalıyeva, Patent və Əmtəə Nişanlarının Ekspertizası Mərkəzinin direktoru Xudayət Həsənli və Mərkəzin direktorunun müşaviri Miryaqub Seyidov da çıxış edərək G.Rüstəmovaya təcrübəli və bacarıqlı işçi kimi gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.
Tədbirdə G.Rüstəmova əqli mülkiyyət hüquqlarının qorunması sahəsində uzun müddət səmərəli fəaliyyətinə görə və 60 illik yubileyi münasibəti ilə Agentliyin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub.

В Агентстве по Интеллектуальной Собственности был отмечен 60-летний юбилей Гюльнары Рустамовой
В Агентстве по Интеллектуальной Собственности прошло мероприятие по случаю 60-летнего юбилея Гюльнары Рустамовой - заместителя директора под ведомственного Агентству по Интеллектуальной Собственности Центра патентов и экспертизы товарных знаков.
Выступивший на мероприятии Председатель Правления Агентства по Интеллектуальной Собственности Камран Иманов поздравив юбиляра пожелал Г.Рустамовой больших успехов. Он отметил, что Г.Рустамова, проработавшая свыше 25-ти лет в сфере охраны прав интеллектуальной собственности проявила себя как профессиональный патентовед, чуткий и требовательный руководитель.
Выступившие на мероприятии председатель Апелляционного Совета Гюнель Севдималиева, директор Центра Патентов и Экспертизы Товарных Знаков Худаят Хасанли и советник директора Центра Мирягуб Сеидов охарактеризовав ее как опытного и целеустремленного работника, также пожелали ей всяческих успехов в работе и личной жизни.
На мероприятии Г.Рустамовой за продолжительную эффективную деятельность в сфере охраны прав интеллектуальной собственности, и в связи с 60 –летним юбилеем была вручена Почетная Грамота Агентства.